Dallime mes rishikimeve të "Rrethi i Skraparit"

ska përmbledhje të redaktimeve
v ([r2.5.2] roboti shtoj: eo:Distrikto Skrapar)
No edit summary
'''Rrethi i Skraparit''' është njëri nga 36-të rrethet e [[Shqipëri]]së dhe gjendet në [[Qarku i Beratit|Qarkun e Beratit]]. Rrethi i Skraparit ka 30,000 banorë (sipas [[2004]]), një sipërfaqe prej 775 km<sup>2</sup> dhe kryeqendër [[Çorovoda|Çorovodën]].
 
Rrethi i Skraparit ka nën administrim ka dy bashki dhe tetë komuna që janë:
#* [[Bashkia Çorovodë]]
#* [[Bashkia Poliçan]]
* [[Komuna Bogovë]]
* [[Komuna Çepan]]
* [[Komuna Gjerbës]]
* [[Komuna Leshnjë]]
* [[Komuna Potom]]
* [[Komuna Qendër (Skrapar)|Komuna Qendër]]
* [[Komuna Vendreshë]]
* [[Komuna Zhepë]]
 
{{AL-gjeo-cung}}