Dallime mes rishikimeve të "Ilirët"

100 bytes removed ,  10 vjet më parë
v
* [[Thesprotët]]
[[Image:IlllyrianFootmanwithJavelins.jpg|thumb|right|200px|Ushtari ilir]]
[[Image:IlllyrianFootmanwithAxeandJavelins.jpg|thumb|200px|right|[[Hallstatt culture]] PllakePllakë Bronxi me prejardhje nga [[Vače]], [[Sllovenia]], 400 vite P.L.K.]]
[[Image:IlllyrianFootmanwithAxeandJavelins.jpg|thumb|200px|right|[[Hallstatt culture]] Pllakë Bronxi me prejardhje nga [[Vače]], [[Sllovenia]], 400 vite P.L.K]]]]
[[File:GreekMythologyChartCeltsGaulsIllyriansType.jpg|200px|thumb|right|Ilirët dhe vulat]]
 
88

edits