Dallime mes rishikimeve të "Stema e R.P të Kinës"

ska përmbledhje të redaktimeve
}}
 
Stema e [[Kina|Republikës Popullore të Kinës]] : përmbajtje të stemës së RP të Kinës janë flamuri kombëtar, tribuna Tiananmen, rrota dhe gruri, që simbolizojnë luftën revolucionare të demokracisë së re të populitpopullit kinez pas lëvizjes së “ 4 Majit“4 Majit” dhe shpalljen e Kinës së Re me diktaturën demokratike popullore, të bazuar në aleancën punëtoro-fshatare të udhëhequr nga klasa punëtore.
 
[[Kategoria:Kinë]]
[[Kategoria:Stema shtetërore]]
 
[[ar:شعار الصين]]