Dallime mes rishikimeve të "Elektriciteti"

33 bytes added ,  11 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 79.106.109.69 (diskutimet) në versionin e fundit nga 79.171.52.137.
v (U kthyen ndryshimet e 79.106.109.69 (diskutimet) në versionin e fundit nga 79.171.52.137.)
* [[Ngarkesa elektrike]] - është një lidhje e vetive të ruajtura të disa [[Pjesëza nënatomike|pjesëzave nënatomike]], të cilat përcaktojnë [[Ndërveprimi elektromagnetik|ndërveprimin]] e tyre elektromagnetik. Lënda e ngarkuar elektrikisht ndikohet dhe krijohet nga fushat elektromagnetike.
* [[Elektromagnetizmi]]- është një [[ndërveprim themeltar]].
 
== Historia e elektricitetit ==
 
== Shiko edhe ==