Dallime mes rishikimeve të "Stebleva"

21 bytes removed ,  11 vjet më parë
No edit summary
 
'''PERLË E NATYRËS SHQIPTARE'''
.by Shoqata Stebleva on Monday, 21 June 2010 at 11:20.Në skaj të Shqipërisë verilindore ndodhet një vend i bukur, mrekulli e natyrës, që quhet Steblevë. Mijëra pushtues u turrën ta bënin të tyren dhe s’e bënë dot. Qindra tregëtarë u turrën ta blenin dhe s’e blenë dot. Gojë më gojë ka ardhur emri dhe gojdhana:”Moj e bukura Steblevë, me para s’të bleva dot.”Mrekulli të tillë si Stebleva nuk mund të shiten dhe të blihen. Kush ka jetuar në Steblevë dhe nuk është dashuruar me të.
Vende të tilla si Fusha e Steblevës, Mali i Raduçit, Mali i Draganit, Liqeni i Draganit, Gështenjat e Egra, Lulet tek Fusha e 30-ës, Çajret e thata etj janë perla të natyrës shqiptare.
Ejani në Steblevë
Anonymous user