Ndryshimi mes inspektimeve të "12 Maj"

75 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (roboti ndryshoj tt:12 май)
* [[1910]] - [[Karlo Bulić]], aktor kroat
* [[1911]] - [[Vasilij Osipovič Ključevski]], shkrimtar dhe historian rus
* [[1920]] - [[Vexhi Buharaja]], studjues orientalist, përkthyes shqiptar
* [[1921]] - [[Joseph Beuys]], piktor gjerman
* [[1928]] - [[Burt Bacharach]], kompozitor dhe pianist amerikan