Dallime mes rishikimeve të "Valsi i Titanikut"

2 bytes removed ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''VALSI I TITANIKUT''' është një komedi e shkruar nga autori rumun Tudor Musatescu.
Ne baze te vepres ne vitin 1964 u xhirua nje film ne gjuhen rumune. Kjo komedi erdhi me vone Shqiperi dhe u ne fillim te viteve 90' ne skene nga trupae Teatrit Kombetar.
 
Një nepunes i thjesht administrate trashëgon një shumë të madhe parashe. Te shoqes edhe se vjerres i lind ideja që të paguajnë që ai të filloje karrierën si politikan, gjë që ai si një njeri i ndershëm edhe i thjeshte, e kishte urryer gjithmonë.Ne komedi trajtohen edhe marredheniet brenda familjes,dashuria per prinderit dhe fatkeqsia e te qenurit femije i ardhur,por mbi te gjitha vihet ne loje hipokrizia dhe etja e njeriut per para dhe pushtet.
Anonymous user