Dallime mes rishikimeve të "Përdoruesi diskutim:Leke Mjeku"

ska përmbledhje të redaktimeve
:Hej Hatake!Un nuk kam riformu ndonjisend! Un e shtypa "ktu"-hin e shikova edhe historikun por emni jem nuk del aty askund. Mandej referencat mor zotni nuk prishin asgja se mund të hiqen. Un nuk maj mend se kam hek ndonji foto, prandaj arrogancen prapanike maje për vedi se un nuk të kam ba gja, sa për dijeni tanden un kam respekt për punen e tjetrit, nuk ka problem se ça ai shkrun. Mandej kushdo ka të drejtë të përmirsojë punën e tjetrit për të mirën e Vikipedias, jo për lavdi a merita vetjake. Hajt tung tash! [[Përdoruesi:Leke Mjeku|Leke Mjeku]] 15 Korrik 2010 20:45 (CEST)
 
==Tungjatjeta,==
 
desha t'ju pyes për diçka jo publikisht. Në qoftë se keni mundësi më shkruani në adresën time: gentius@gmx.de që t'ju kthej përgjigje. Faleminderit. [[Përdoruesi:Gentius|Gentius]] 15 Nëntor 2010 00:52 (CET)
__________________________________________________________________________________________________
 
:Faleminderit për përgjigjen. Nuk kam ndonjë problem me çiltërsinë por desha të marr kontakt me ju se mendova se mund të më ndihmoni edhe ju duke u bashkuar ndoshta edhe me të tjerë me qëllim që t'i bëhet qëndresë disa tipave këtu tek Wikipedia që shkruajnë duke bërë propagandë ideologjike dhe fetare për fenë islame. Ngaqë kam patur shpesh konflikte me disa prej tyre kam parë se janë të organizuar si grup duke i dhënë privilegje si administratorë dhe burokrat njëri-tjetrit me qëllim që të kontrollojnë përmbajtjet e artikujve me këtë temë duke mos lejuar që të kontribojnë në to autorë të tjerë me mendime devijuese ose të kundërta. Kështu psh. kanë bllokuar redaktimin e disa artikujve pasi unë i kisha ndryshuar sipas parimeve të besnikërisë ndaj fakteve historike dhe duke iu referuar me prova autorëve historianë dhe shkencorë seriozë nga e gjithë bota dhe jo duke predikuar për fenë islame ose duke bërë reklamë për organizata të kësaj feje. Unë nuk kam gjë kundra kësaj forme reklame por një enciklopedi si Wikipedia s'është vendi për këtë punë. Ajo është për të gjithë njerëzit dhe prandaj duhet të jetë e paanëshme duke përmendur në mënyrë jo-tendencioze mundësisht vetëm faktet nga historia dhe e sotmja.
:E shoh si të vetmen mundësi për t'iu kundërvënë atyre që të mblidhen një numër sa më i madh anëtarësh në mënyrë që t'i detyrojnë ata me anë votimit në kuvend për të vendosur demokratikisht se cili version i artikullit të vendoset.
:Mendoj se e keqja nuk duhet injoruar por duhet përballur me të paktën po atë angazhim me të cilin edhe ajo punon se përndryshe do të na hipi në kokë dhe atëherë do të jetë tepër vonë siç ka qenë shpesh në historinë e këtij populli. [[Përdoruesi:Gentius|Gentius]] 14 Janar 2011 21:52 (CET)
 
::Tjeta Gentius! Çiltërsi për çiltërsi! Më falni për përgjigjen e vonume, por siç ju shkruva + ma par, un rrall e vizitoj Vikpedian shqipe. Hahaha! Asht qesharake, sepse kjo asht ken edhe 1 nga arsyt se pse un e kam braktis Vikipedian shqipe. Ma në fund doli dikush që s'ka frikë ta thotë të vërtetën për administruesat e vikipedias. Kto konflikte që keni ju tani i kam pas + un para jush. Un ma par i kam qujt ata Zotat e pronart e Vikipedias shqipe. Sa keq që nuk kemi qenë bashkëkohësa e bashkëpuntorë të vikipedias para disa vjetësh. Kto që po përmendni ju tani i kam than un me kohë. Po më vjen sak mirë që ma në fund edhe dikush tjetër mendon si un për realitetin e Vikit. Kjo tregon se ka ende shqiptarë të vërtetë, të drejtë, arsim e vërtetëdashës. Edhe un kam ken fill i vetëm përball këtyne administratorash mediokra e mendjengushtë, egoista e fanatikë qorra, injoranta e trushplarë, të pandërgjegjshëm e burracakë, hipokrita e regresista, prepotenta e impotenta etj.etj. Me këta lloj njerzish të paaftë e maniakë asht e pamujtun me bashkëpunu. Mirse erdhët në realitetin e shëmtum të Vikit shqiptare. Që dikush të mund të japë ndihmesën e tij në Viki, ai duhet të shkruajë e heshtë, e mos tu bjerë ndesh shkrimeve, interesave e bindjeve të fanatikëve të keqdrejtuesve e keqmbarshtuesve të Vikit. Hahaha! Më falni! Vikpedia, fatkeqsisht asht ba 1 rrjet propagande e predikimi islamist. Më vjen keq, por siç e kam than + përpara, fatkeqsisht, ata e kan marrë në dorë dhe e zotërojnë vikipedian. Ne nuk mund ti rrëzojmë këta "pronarë" të vikipedias sepse ata përkrahin e mbështesin njeni-tjetrin në çdo rast e me çdo kusht. Por, nqs mendoni se mund të arrijmë diçka së bashku atëherë do mundohem t'ju mbështes e përkrah në çdo gjë që është e drejtë dhe e vërtetë. Hahaha! Kini kujdes! Tash ata e dinë! Ju jeni kundërshtari e "armiku" i tyne i hapun! Un jam i vjetri, s'ka problem! Shndet! Me nderime [[Përdoruesi:Leke Mjeku|Leke Mjeku]] 16 Janar 2011 22:14 (CET)