Ndryshimi mes inspektimeve të "Abdullah ibn Mesud"

v
r2.5.2) (roboti ndryshoj: fr:Abdullah ibn Masud; cosmetic changes
v (r2.5.2) (roboti ndryshoj: fr:Abdullah ibn Masud; cosmetic changes)
'''Abd Allah ibn Mes`ud''' viti i lindjes nuk dihet por vdiq në vitin 652 ishte njeriu i 6 i cili u konvertua në fenë islame dhe filloi predikimin në Meke. Ishte nga shokët më të afërt të Muhamedit s.a.v.s.
 
{{Sahab}}
[[en:Abd Allah ibn Mas'ud]]
[[fa:عبدالله پسر مسعود]]
[[fr:`Abdullah ibn Mas`udMasud]]
[[id:Abdullah bin Mas'ud]]
[[it:Abd Allah ibn Mas'ud]]