Ndryshimi mes inspektimeve të "Abdullah ibn Mesud"

ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.5.2) (roboti ndryshoj: fr:Abdullah ibn Masud; cosmetic changes)
'''Abd Allah ibn Mes`ud''' viti i lindjes nukpor dihet se hangri loqe ne byth nga muhamedi por vdiq në vitin 652 ishte njeriu i 6 i cili u konvertua në fenë islame dhe filloi predikimin në Meke. Ishte nga shokët më të afërt të Muhamedit s.a.v.s.
 
{{Sahab}}
Anonymous user