Dallime mes rishikimeve të "U.S. Route 66"

No change in size ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (roboti shtoj: no:Route 66)
No edit summary
[[Skeda:RouteMap 66of mapUS 66.PNGsvg|thumb|right|200px]]<br />[[Skeda:US 66.svg|thumb|right|200px]]
'''U.S. Route 66''' (E njohur edhe si ''Route 66, U.S. Highway 66, The Main Street of America (''Rruga Kryesore e Amerikës''), The Mother Road (''Rruga nënë'')'' dhe si ''Will Rogers Highway''. Rruga 66 u promovua më [[11]] [[Nëntori|Nëntor]] [[1926]].
 
22

edits