Ndryshimi mes inspektimeve të "Sudoku"

123 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: thumb|130px|Një lojë Sudoku '''Sudoku''' është një problem logjik objektivi i të cilit është që të mbushet rrjeta me dimensionet 9x9 me...)
 
[[Skeda:Sudoku-by-L2G-20050714modif.svg|thumb|130px|Një lojë Sudoku]]
'''Sudoku''' është një problem logjik objektivi i të cilit është që të mbushet rrjeta me dimensionet 9x9 me numra në atë mënyrë që çdo rresht, çdo kolonë dhe çdo nënrrjetë apo kuti 3x3 të përmbajë numrat 1-9, me kusht që asnjë numër të mos përsëritet dy herë në asnjë rresht apo kolonë të nënrrjetave dhe të rrjetës. Gjithashtu shuma e numrave, për çdo rresht dhe kolonë, duhet të jetë 45.
 
== Lidhje të jashtme ==
* [http://www.dmoz.org/Games/Puzzles/Brain_Teasers/Sudoku/ Loja Sudoku - Open Directory Project]
Anonymous user