Ndryshimi mes inspektimeve të "Alexandre Pato"

42 bytes removed ,  9 vjet më parë
 
== Jeta e hershme ==
Alexandre , filloi të luajë [[futsal]] në moshën 4 vjecare. Aftësitë e tij shumë shpejt u bënë të njohura në pjesën jugore të Brazilit në [[Paraná (state)|Paraná]]. Pasi që ishte lavdëruar nga shumë menaxherë të tij, tinexheri shkoi në [[Porto Alegre]], [[Rio Grande do Sul]], të luajë për [[Sport Club Internacional|Internacional]]. Në vitin 2001, në moshën 11 vjecare, ai shkoi atje dhe filloi të ndajë një shtëpi me 83 tinexherëadoleshente të tjerë, shumë si ai, donin që një ditë të bëheshin lojtarë të rregullt të Internacional
 
Në vitin 2000, kur Alexandre ishte 10 vjec, një inçizim [[x-ray]] nga një eshtër e thyer zbuoi se ai kishte tumor në krah. Mjekët zbuluan se tumori do të bëhej kancer nëse nuk largohet brenda 2 muajve. Familja e Patos nuk kishte mundësi që të mbuloj shpenzimet e operacionit për largimin e tumorit, por mjeku Paulo Roberto Mussi i cili ishte mik i familjes, e operoi falas. Ky moment ishte shumë i rëndësishëm për Alexandre sepse ai ishte drejt rrugës së krijimit të karieirës së tij me Internacional.
Ai mori llagapin (nofkën) "Pato" sipas qytetit ku kishte lindur.Sot qihet nga Zllatan Ibrahimovic
 
== Kariera me Klubet ==
Anonymous user