Ndryshimi mes inspektimeve të "Borëbardha dhe shtatë xhuxhat (film 1937)"

ska përmbledhje të redaktimeve
'''Borëbardha dhe shtate xhuxhat''' ([[Gjuha angleze|angleze]]: '''Snow White and the Seven Dwarfs''') është një [[film]] i [[animuar]] i vitit {{F|1937}} nga regjisori [[Clyde Geronimi]], [[Wilfred Jackson]], dhe [[Hamilton Luske]]. Filmi u shpërndarë nga [[Filmstudio|studio]] [[The Walt Disney Company|Disney]] dhe shfaqur për herë të parë në [[ShBA]] me [[5 shkurt]] [[1953]].
'''Snow White and the Seven Dwarfs''' (shqip : ''Borëbardha dhe shtate xhuxhat'') është një film [[ShBA|amerikan]] në [[1937]].
 
{{anim-cung}}
 
[[Kategoria:Filma]]
[[Kategoria:Filma 1937]]
[[Kategoria:Filma amerikanamerikanë]]
[[Kategoria:Filma të animuar]]
 
[[af:Snow White and the Seven Dwarfs]]
Anonymous user