Dallime mes rishikimeve të "Sun Microsystems"

88 bytes removed ,  11 vjet më parë
removing image due to copyright problems
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (roboti shtoj: my:​Sun Microsystems)
(removing image due to copyright problems)
[[Skeda:Sun Microsystems logo.svg|thumb||205px|right|Marka zyrtare e Sun Microsystems]]
'''Sun Microsystems, Inc.''' është një kompani ndërkombëtare që merret me prodhimin dhe shitjen e kompjuterëve, komponentëve të kompjuterëve, softuerit për kompjuterë si dhe merret me shërbime të teknologjisë informative. Kompania u themelua më 24 Shkurt, 1982 <ref>{{cite web | title = The Glamor in Mass Transit | url = http://blogs.sun.com/jonathan/entry/brutal_efficiency_virtualization_by_another | date= [[24 Shkurt]] [[2007]] | accessdate= 2009-01-16 | publisher = [[Sun Microsystems, Inc.]]}} - {{en}}</ref> dhe zyrën qendrore e ka në Santa Klara, Kaliforni (pjesë e Luginës së Siliciumit).
 
1.607

edits