Dallime mes rishikimeve të "Biomimika"

3.774 bytes added ,  10 vjet më parë
Faqe e re: Biomimika ose Biomimetika është studimi i modeleve, sistemeve, proçeseve dhe elementëve të natyrës duke i imituar ose frymëzuar nga ato për të zgjidhur probleme njerëzore. Termi...
(Faqe e re: Biomimika ose Biomimetika është studimi i modeleve, sistemeve, proçeseve dhe elementëve të natyrës duke i imituar ose frymëzuar nga ato për të zgjidhur probleme njerëzore. Termi...)
(Pa ndryshime)
574

edits