Dallime mes rishikimeve të "Rrethi i Tiranës"

ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
No edit summary
== Ndarja administrative ==
Rrethi i Tiranës përbëhet nga 3 bashki dhe 16 komuna që janë:
*[[Tirana|Bashkia Tiranë]]
*[[Bashkia Kamëz]]
*[[Bashkia Vorë]]