Dallime mes rishikimeve të "Rrethi i Tiranës"

25 bytes added ,  12 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
No edit summary
{{Rrethi}}
| SHTETI=[[Shqipëria]]
}}
'''Rrethi i Tiranës''' është një nga 36-të rrethet e [[Shqipëria|Shqipërisë]] dhe gjindet në [[Qarku i Tiranës|Qarkun e Tiranës]]. Ky rreth ka një popullsi prej 521,000 banorë (sipas regjistrimit të vitit 2005) dhe ka një sipërfaqje prej 1.238 km². Rrethi u emërua sipas kryeqendrës e Tiranës.