Ndryshimi mes inspektimeve të "Jimmy Wales"

8 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (r2.7.1) (roboti shtoj: pag:Jemio Valesa)
[[Skeda: Jimmy-wales-frankfurt2005-alih01.jpg|thumb|right|275px|Jimmy Donal''' "Jimbo" Wales (është lindur më [[7 gusht]] [[1966]].]]
 
'''Jimmy Donal''' "Jimbo" Wales (është lindur më [[7 gusht]] [[1966]] në Huntsville, [[Alabama]]) është themelues dhe president i Wikimedisëfondacionit zaklade,Wikimedia një organizatë jo fitim pruesejofitimprurëse e cila përkujdeset për Wikipedinë ëikidhe disa projektetprojekte tjera.
 
Wales gjithashtu është themelues i Wikia, e cila juridikisht nuk është e lidhur me Wikimedinë, në kuadër të secilës është themeluar projekti Wikicities.