Ndryshimi mes inspektimeve të "11 Prill"

30 bytes added ,  9 vjet më parë
v
roboti shtoj: kv:11 кос му; cosmetic changes
v (r2.7.1) (roboti shtoj: ba:11 апрель)
v (roboti shtoj: kv:11 кос му; cosmetic changes)
{{Tabelamuajve}}{{Muaj 30|Mars (muaj)|Prill|Qershor}}
== Ngjarje ==
* [[1981]] - Organizohen demostratat e para shqiptare në [[Bern]] të [[Zvicër]].
* [[1992]] - "[[Euro Disney]]", park argëtues - hapet në afërsi të [[Parisi]]t
 
== Lindje ==
* [[1357]] - [[João I (Portugalia)|João I]], mbret i [[Portugalia|Portugalisë]] (vdiq më [[1433]])
* [[1958]] - [[Genc Ruli]], politikan shqiptar
 
== Vdekje ==
* [[1985]] - ngordh [[Enver Hoxha]], udhëheqës e [[Shqiperia|Shqiperisë]] komuniste (lindi më [[1908]])
== Festa dhe përvjetore ==
* [[Kosta Rika]] - Dita e [[Beteja në Rivas|betejës në Rivas]]
<!-- kategorizim dhe ndëruiki-->
[[Category:Prill]]
<!--interwiki-->
 
[[CategoryKategoria:Prill]]
 
[[af:11 April]]
[[ksh:11. Apprill]]
[[ku:11'ê avrêlê]]
[[kv:11 кос му]]
[[la:11 Aprilis]]
[[lb:11. Abrëll]]