Dallime mes rishikimeve të "Gjovalin Gjadri"

108 bytes added ,  10 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
 
Mbas Luftës së Dytë Botërore mori pjesë në rindërtimin dhe projektimin e disa urave kryesore të Shqipërisë. E një rëndësie të veçantë mbetet monografia "Shkenca e konstruksionit " e shkruar në tri vëllime. "Studime mbi gjendjen e urave në Shqipëri", etj.
 
Ka ndertuar Urwn e Matit, Prenkova, Mbrostar, Rrogozhines, Uren te Bulevardi Deshmoret e Kombit ne Tirane.
 
[[Kategoria:Biografi shqiptarësh]]
50

edits