Ndryshimi mes inspektimeve të "Aeroflot"

6 bytes added ,  14 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
 
v
Aeroflot eshte kompania ajrore kombetare e [[Rusia|Rusisë]] si dhe me e madhja ne Rusi. Ne njefar kohe kur [[Bashkimi Sovjetik]] ishte SuperFuqi boterore Aeroflot ka qene kompania me e madhe boterore sipas numrit te pasagjereve.