Ndryshimi mes inspektimeve të "Piter Pan (film, 1953)"

ska përmbledhje të redaktimeve
'''Piter Pan''' ([[Gjuha angleze|angleze]]: '''Peter Pan''') është një [[film]] i [[animuar]] [[ShBA|amerikan]] i vitit {{F|1953}} nga regjisori [[Clyde Geronimi]], [[Wilfred Jackson]], dhe [[Hamilton Luske]]. Filmi u shpërndarë nga [[Filmstudio|studio]] [[The Walt Disney Company|Disney]] dhe shfaqur për herë të parë në [[ShBA]] me [[5 shkurt]] [[1953]].
 
{{anim-cung}}