Dallime mes rishikimeve të "Georg Stadtmüller"

124 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Georg Stadtmüller''' ([[1909]] – [[1985]]) është autor i librit ''Forschungen zur albanischen Frühgeschichte'' (Hulumtime rreth historisë së hershme shqiptare) botimi i parë i të cilit u bë në [[Budapest]] më [[1942]], ndërsa botimi i dytë i zgjeruar doli në [[Wiesbaden]] m [[1966]]. Ky hulumtim vlen akoma si studimi më i thukët rreth origjinës dhe historisë së kryehershme shqiptare.
 
{{cung}}
 
== Lidhje të jashtme ==
* [http://www.uni-leipzig.de/unigeschichte/professorenkatalog/leipzig/Stadtmueller_542.html Katalogu i profesorëve Univerziteti i Leipzigut]
* [http://de.mundipedia.com/PersonStadtmuellerGeorg Mundipedia]
* [http://dispatch.opac.d-nb.de/DB=4.1/REL?PPN=118616595 Veprat]
 
[[Kategoria:Historianë]]
[[Kategoria:Lindje 1909]]
[[Kategoria:Vdekje 1985]]