Ndryshimi mes inspektimeve të "Terminator 3: Rise of the Machines"

ska përmbledhje të redaktimeve
:Ky Film esht vazhdimsia e Filmit [[[[Terminator 2: Judgment Day]]
 
Terminator 3: Rise i Machines, shkurtuar zakonisht si T3, është një veprim 2003 science fiction film me regji të [[Jonathan Mostow ]]dhe Kasta e Aktorve [[Arnold Schwarzenegger]], Nick Stahl, Claire Danes dhe Kristanna Loken. Ajo është vazhdim i dytë për të [[Terminator (1984)]]. Filmi u lirua në Shtetet e Bashkuara më 2 korrik, 2003. Ai u lirua nga [[Warner Bros Pictures]] në [[Shtetet e Bashkuara]] dhe [[Columbia Pictures]] në rajone të tjera.
Pas dështimit të Skynet për të vrarë Sarah Connor para se djali i saj është i lindur dhe ta vriste veten si një fëmijë, atë e dërgon përsëri një tjetër Terminator, TX, në një përpjekje të fundit për të zhdukur si oficerë Rezistenca shumë të jetë e mundur, pasi Connor vetë nuk mund të të gjurmohen. Kjo përfshin gruaja e ardhshme e Gjonit, por nuk John veten si vendndodhjen e tij janë të panjohura për Skynet. Megjithatë, si në roman, TX coincidentally gjen Rezistenca lider-të-të.
434

edits