Ndryshimi mes inspektimeve të "Dream Theater"

5 bytes removed ,  9 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
v (Bot: repairing outdated link allmusic.com)
v
Pas një shfaqjeje të Dream Theater në [[Salt Lake City]], guvernatori [[Jon Huntsman, Jr.]] e shpalli [[30 korrik]]un "Dita e Dream Theater" në shtetin e [[Utah]]-it.
 
Albumi i dhjetë i bendit, ''[[Black Clouds & Silver Linings]]'', është lansuar më 23 qershor 2009. Ai e theu rekordin e bendit duke hyrë hyri në US Billboard 200 në pozitën #6 dhe në Eurochart Hot 100 në pozitën #1.
 
== Historia ==