Dallime mes rishikimeve të "Massachusetts Institute of Technology"

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
No edit summary
 
MIT pranoi 4.232 studentë dhe 6.152 studentë pasuniversitarë të diplomuar për vitin arsimor 2009-2010. Ai punëson rreth 1.009 pedagogë. 75 Laureatë të çmimit Nobel, 47 fitues të Medaljes Kombëtare të Shkencës dhe 31 Fellows MacArthur janë aktualisht, ose kanë qenë më parë lidhur me universitetin. Të ardhurat e grumbulluara nga kompanitë e themeluara nga ish studentët e MIT janë ekonomia e shtatëmbëdhjetë më e madhe në botë.
 
[[ar:معهد ماساتشوستس للتقنية]]
[[az:Massaçusets Texnologiya İnstitutu]]
[[bn:ম্যাসাচুসেট্‌স ইনস্টিটিউট অফ টেকনোলজি]]
[[bs:Massachusetts Institute of Technology]]
[[bg:Масачузетски технологичен институт]]
[[ca:Massachusetts Institute of Technology]]
[[cs:Massachusetts Institute of Technology]]
[[da:Massachusetts Institute of Technology]]
[[de:Massachusetts Institute of Technology]]
[[et:Massachusettsi Tehnoloogiainstituut]]
[[el:Τεχνολογικό Ινστιτούτο Μασαχουσέτης]]
[[en:Massachusetts Institute of Technology]]
[[es:Instituto Tecnológico de Massachusetts]]
[[eo:Masaĉuseca Instituto de Teknologio]]
[[eu:Massachusetts Institute of Technology]]
[[fa:مؤسسه فناوری ماساچوست]]
[[fr:Massachusetts Institute of Technology]]
[[ga:Massachusetts Institute of Technology]]
[[gl:Massachusetts Institute of Technology]]
[[ko:매사추세츠 공과대학교]]
[[hi:मैसाचुसेट्स प्रौद्योगिकी संस्थान]]
[[hr:Massachusetts Institute of Technology]]
[[id:Institut Teknologi Massachusetts]]
[[is:Massachusetts Institute of Technology]]
[[it:Massachusetts Institute of Technology]]
[[he:המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס]]
[[kn:ಮ್ಯಾಸಚೂಸೆಟ್ಸ್ ಇನ್‌ಸ್ಟಿಟ್ಯೂಟ್‌ ಆಫ್ ಟೆಕ್ನಾಲಜಿ]]
[[ka:მასაჩუსეტსის ტექნოლოგიის ინსტიტუტი]]
[[sw:Chuo cha Teknolojia cha Massachusetts]]
[[la:Massachusettense Institutum Technologiae]]
[[lv:Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts]]
[[lt:Masačusetso technologijos institutas]]
[[hu:Massachusetts Institute of Technology]]
[[ml:മസ്സാചുസെറ്റ്സ് ഇൻസ്റ്റിറ്റ്യൂട്ട് ഓഫ് ടെക്നോളജി]]
[[mr:मॅसेच्युसेट्स इन्स्टिट्यूट ऑफ टेक्नॉलॉजी]]
[[ms:Institut Teknologi Massachusetts]]
[[nl:Massachusetts Institute of Technology]]
[[ja:マサチューセッツ工科大学]]
[[no:Massachusetts Institute of Technology]]
[[nn:Massachusetts Institute of Technology]]
[[pnb:میساچیوسٹس انسٹیٹیوٹ آف ٹیکنالوجی]]
[[pl:Massachusetts Institute of Technology]]
[[pt:Instituto de Tecnologia de Massachusetts]]
[[ro:Massachusetts Institute of Technology]]
[[ru:Массачусетский технологический институт]]
[[scn:MIT]]
[[simple:Massachusetts Institute of Technology]]
[[sk:Massachusettský technologický inštitút]]
[[sl:Tehnološki inštitut Massachusettsa]]
[[sr:МИТ]]
[[sh:Massachusetts Institute of Technology]]
[[fi:Massachusetts Institute of Technology]]
[[sv:Massachusetts Institute of Technology]]
[[ta:மாசாச்சூசெட்சு தொழில்நுட்பக் கல்வி நிலையம்]]
[[te:మసాచుసెట్స్ ఇన్సిట్యూట్ ఆఫ్ టెక్నాలజీ]]
[[th:สถาบันเทคโนโลยีแมสซาชูเซตส์]]
[[tr:Massachusetts Teknoloji Enstitüsü]]
[[uk:Массачусетський технологічний інститут]]
[[vi:Học viện Công nghệ Massachusetts]]
[[yi:מאסאטשוסעטס אינסטיטוט פון טעכנאלאגיע]]
[[diq:Massachusetts Institute of Technology]]
[[zh:麻省理工学院]]