Dallime mes rishikimeve të "Jusufi"

105 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: 10- Jusufi,i biri i Ja'kubit.Vellezerit e kishin hedhur ne grope por e kishte shpetuar Allahu,subhanehu ve teala, .Eshte i ndershem dhe bir i te ndershmeve. Ishte shume i bukur dhe Allahu...)
 
No edit summary
10 - '''Jusufi''', i biri i Ja'kubit.Vellezerit Vëllezërit e kishin hedhur ne grope por e kishte shpetuar Allahu, subhanehu ve teala, .Eshte Eshtë i ndershemndershëm dhe bir i te ndershmeve. Ishte shume i bukur dhe Allahu, subhanehu ve teala, e ruajti nga dredhite e gruas se sundimtarit. Allahu e dërgoi si pejgamber dhe ia dhuro begatine e komentimit te ëndrrave dhe ia mundësoi te sundoje te toke.Thote Thotë Allahu, subhanehu ve teala," "kështu (sikuse e shpëtuam nga bunari),. Ne i bëmë vend Jusufit në tokë (në Egjipt), e që t'ia mësojmë atij shpjegimin për disa ëndërraëndrra...".( (Jusuf 21).
 
[[de:Yusuf (Prophet)]]
[[en:Islamic view of Joseph]]
[[ru:Юсуф]]
[[sv:Yusuf]]