Dallime mes rishikimeve të "5 Prill"

158 bytes added ,  10 vjet më parë
== Vdekje ==
* [[1697]] - [[Karl XI (Suedia)|Karl XI]], mbret i [[Suedia|Suedise]]
* [[1975]] - [[Chang Kai-shek]], politikan kinez.
* [[19941992]] - [[KurtSuada CobainDilberović]], liderviktima dhee kitaristparë i grupitrrethimt Nirvana]]të Sarajevës .
*[[1994]] - [[Kurt Cobain, lider dhe kitarist i grupit Nirvana]]
*[[1994]] - [[Kurt Cobain]], roker
*[[2005]] - [[Saul Bellow]], letrar amerikan
 
== Festa dhe përvjetore ==