Dallime mes rishikimeve të "Skuadra e Partizani-t"

ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: Më 7 prill 1946, ne takimin e "17 Nentorit" te Tiranes kishte perballe skuadren "Ushtria", e cila ne kete perballje bluzet e tyre ishin shkruar me emrin "Partizani". Takimin e fitoi ekip...)
 
'''7 prill 1946''', ne takimin e "17 Nentorit" te Tiranes kishte perballe skuadren '''"Ushtria"''', e cila ne kete perballje bluzet e tyre ishin shkruar me emrin "Partizani". Takimin e fitoi ekipi i '''"Partizanit"''' me rezultatin 2-0. Shenuesit ishin futbollistet: O.Pengili dhe Q.Teliti.
Në historike te Partizanit 2 janë fitoret më të mëdha: kundër Torinos ne Tirane ne Kupen e Kupave dhe me skuadrën angleze Celtic në ndeshjen e luajtur po në Tiranë me rezultatin 1-0. Ndërsa, në kampionatin Shqiptar është 15 herë kampion.
50

edits