Dallime mes rishikimeve të "11 Prill"

73 bytes added ,  10 vjet më parë
== Lindje ==
* [[1357]] - [[João I (Portugalia)|João I]], mbret i [[Portugalia|Portugalisë]] (vdiq më [[1433]])
* [[1872]] - [[Aleksandër Stavre Drenova]], poet, publicist dhe patriot
* [[1958]] - [[Genc Ruli]], politikan shqiptar
 
50

edits