Ndryshimi mes inspektimeve të "Stevia"

28 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: Eshte nje barishte me gjethe jeshile dhe i perket familjes se "krisantemi" Ajo njihet edhe me emrin bima e mjaltit. Perdoret qysh prej 1500 vjetesh ne ameriken e jugut si baza kryesore pe...)
 
 
 
==Te dhenat ushqimore==
 
Permban proteina,fibra,karbohidrate komplekse, fosfor,hekur zink,calcio,potassio,sodio,magnesvitamina Adhe C
GJAKU sepse kjo bime regullon dhe ekuilibron nivelin e glicemise ne gjak.
 
==Aftesite kuruese==
Ndalon deshiren per embelsirat, dhe kontrollon oreksin.
Kuron diabetin,Ndalon infeksionet nga bakteriet dhe kerpudhat.
 
Po te keni nje rrenje te saj ne vazo merrni vetem nje gjethe hidheni ne caj,uje apo kafe dhe nuk keni me nevoje as te blini sheqer.
[[Kategoria:Bimë]]