Ndryshimi mes inspektimeve të "Aloe vera"

32 bytes added ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(Faqe e re: Aloe vera eshte lule mjeksore , qe i perket familjes se Liliacee, eshte e ngjashme me kaktusin por me gjethe me te dendura. Ne sanskrito quhet " KUMARI " qe do te thote " DEA" Te dhenat...)
 
Ne sanskrito quhet " KUMARI " qe do te thote " DEA"
 
==Te dhenat ushqyese==
 
Eshte e pasur ne steroli vegetali, aminoacidi, e polisacaridi.
 
 
==Organet e interesuara==
 
Forcon te gjith organet ne pergjithsi, dhe melcine ne vecanti , ose mund te theme se duke kuruar melcine kjo e fundit kuron gjith te tjerat.
Mbron aparatin tretes pasi e lyen ate me gelin e saj qe mbron per 48 ore.
 
==Aftesite kuruese==
 
Riparon tesutet e demtuara,ul ndjeshem infeksionet, favorizon tretjen e ushqimeve, dhe ben te mundur , kalimin e lire te fluksit energjitik pergjat gjith meridianeve.
Edhe dozat e perdorimit jane te shkruajtura ne konfeksion.
Ketu tek mua 1 liter shitet nga 18 deri 22 euro por eshte i koncentruar dmth hidhet ne uje sipas dosave te percaktuara ne konfeksion.
 
[[Kategoria:lule]]