Dallime mes rishikimeve të "Çekosllovakia"

82 bytes added ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
v (+ interwiki)
No edit summary
[[File:Czechoslovakia01.png|thumb|250px]]
[[File:Czechoslovakia.png|thumb|250px]]
'''Çekosllovakia''' është emri i ish konfederatës mes [[Republika Çeke|Republikës Çeke]] dhe [[Sllovakia|Sllovakisë]]. Shpërbërja e konfederatës u bë në mënyrë paqësore më [[1993]].
 
Anonymous user