Dallime mes rishikimeve të "21517 Dobi"

2 bytes removed ,  11 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
[Redaktim i kontrolluar][Redaktim i kontrolluar]
No edit summary
No edit summary
 
Në shkollën e mesme, niveli i tij rritet, aq sa do të tërheqë vëmendjen e mësuesve, të cilët e pikasën mirë këtë fenomen shqiptaro-amerikan, i cili do të behej një "gjeni" i kësaj lënde. Duke përfituar nga ky avancim në matematikë, ai ecën shumë më përpara sesa niveli mesatar shkollor. Në klasën e 7-të, Kledini merr dy klasa algjebre menjëherë. Në klasën e nëntë, ai ka përfunduar gjithçka që ka të bëjë me Algjebrën Elementare dhe këshillohet të marrë leksione Algjebre të Avancuar, në “Universitetin e Pensilvanisë ”, UPENN.
 
 
==== Kapërcimi i Mbinatyrshëm ====
 
Ndërkaq, NASA i ka rezervuar atij një udhëtim një-javor në Qendrën Hapësinore në Hansvill, Alabama.
 
 
==== Jeta e një Gjeniu ====