Dallime mes rishikimeve të "Përdoruesi diskutim:Hoo man"

v
U kthyen ndryshimet e 91.187.103.42 (diskutimet) në versionin e fundit nga Hoo man.
(→‎Adelina Thaçi: seksion i ri)
v (U kthyen ndryshimet e 91.187.103.42 (diskutimet) në versionin e fundit nga Hoo man.)
--[[Përdoruesi:AXRL|AXRL]] 19 Nëntor 2010 01:02 (CET)
:When I first saw it, it seemed to break the infobox, but it now seems to work... may it was a cache issue or smth. Sorry :) - [[Përdoruesi:Hoo man|Hoo man]] 19 Nëntor 2010 02:06 (CET)
 
== Adelina Thaçi ==
 
'''Adelina Thaçi'''Ka Lindur Më 13.07.1982 Në [[Prishtinë]] është këngëtare dhe mësuse ne shkollën e vallëzimit ne Kosove. Është vajza e humoristi Rasim Thaçi. Ka dy motra dhe një vëlla. Ajo ka filluar të këndoj qysh në moshën 18 vjeç, që nga vitet para luftës 1998 me këngën "Unë jam shqipe nga Kosova".
Mbasi e morri diplomën, lëshoi ne treg albumin e quajtur "Një herë në natë".a kryer degën e artit të muzikës. Është vajza e humoristi Rasim Thaçi. Adelina ka qenë edhe nxënëse e shkëlqyeshme ka kryer gjitha fakultet. Mbasi e morri diplomën e lëshoi një album i quajtur Një herë në natë. Pasi e kreu këtë album. Ka marrur pjese në të gjitha emisionet. Ajo ka filluar të këndoj qysh në moshën 18 vjeç që nga vitet mbas luftës në vitin 2000 pregatitën që të këndojnë pesë vetë vet kënga titullohet Unë jam shqipe nga Kosova. Me duetin Sinan Vllasaliu, Adelina Ismajli si dhe Sabri Fejzullahu, Donika Gashi, etj. Ky duet ishte në vitin 2000.Adelina ka filluar të incizoj edhe videoklipet :
Përmenden,
Sonte 2007,
Komsi Komsa 2004,
Një mëngjes 2008,
Kontrast 2009,
Nënë Moj 2006,
etj.