Dallime mes rishikimeve të "Halmstad"

774 bytes added ,  12 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
vNo edit summary
vNo edit summary
 
== Kultura ==
== Transporti ==
Pjesa lindore e qytetit përshkohet nga E6/E20 autostradën mes Kopenhagen, Malmö dhe Göteborg dhe rruga 25 në brigjet e brendshme dhe lindore. Përveç kësaj, të fillojë rruga 26's / fund pikë në Halmstad verilindore.
 
Halmstad është gjithashtu një port të përdorur kryesisht për dërgesë të mallrave e produkteve të drurit nga rrethina. Ajo ka qenë gjithashtu trageteve të pasagjerëve të Grenaa në Jutland. Në kohë më parë, shërbim traget të gjithë rëndësinë Kattegat e tillë se ishte vendimtare për Halland ra nën ndikimin daneze dhe nuk suedeze.
== Politika ==
 
Arriva shkon 23 rrugëve të autobusëve në qytet Halmstad. 24 autobusëve rrugëve që lidh Halmstad dhe përreth qyteteve dhe të drejtuar nga kontraktorët e ndryshëm.
== Politika ==
 
== Shiko edhe këtë ==