Ndryshimi mes inspektimeve të "Ali Shukriu"

100 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
(gabim te shkijet se Alia e ka shkinisht)
'''Ali Shukriu''' (1919-2005), aktivist dhe luftëtar i Luftën[[Lufta e dytë botërore|Luftës së Dytë Botërore]], shqiptarë[[shqiptar]] nga [[Kosova]].
 
Ali Shukriu në gusht të vitit 1981, pas [[Demonstratat e `81-shit|demostratave]], të ashtuquajtura në atë kohë nga regjimi "kundër-revulucionare", u emërua në postin e Kryetarit të Kryesisë së Krahinës Socialiste Autonome të Kosovës. Në këtë post qëndrojë për 1 mandat, deri në maj të vitit pasues, 1982, kur [[Kolë Shiroka]] në këtë postë.<ref>[[b:Vitviteja/Presidenca e Rep. Kosovës]]</ref>
 
{{cung}}
==Burimi i të dhënave==
<references/>
 
 
{{cung}}
 
[[Kategoria:Lindje 1919]]
[[Kategoria:Vdekje 2005]]
[[Kategoria:Politika në Kosovë]]
[[hr:Ali Shukria]]