Dallime mes rishikimeve të "Kanceri"

2 bytes removed ,  10 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
Karcinomat:jane kancere qe rrjedhin nga indet epiteliale dhe qe perfshijne kancerin e lekures,gjendrave,gjinjeve dhe shume organeve te mbrendshme.Perfshijne reth 80-90% te numrit te pergjithshem te kancerave.
Sarkomat:jane tumore te indit lidhor.
LeukemiaLeucemia:eshte kancer i tipit qe karakterizohet me rritje shume te shpejt te numrit te leukociteve(rruzat e bardha te gjakut).
 
 
<ref></ref>
{{medi-cung}}
 
[[Kategoria:Sëmundje]]
Anonymous user