Dallime mes rishikimeve të "Rapunzel (film)"

999 bytes added ,  11 vjet më parë
v
U kthyen ndryshimet e 69.85.235.3 (diskutimet) në versionin e fundit nga WikitanvirBot.
No edit summary
v (U kthyen ndryshimet e 69.85.235.3 (diskutimet) në versionin e fundit nga WikitanvirBot.)
{{future film}}
'''''Spídér's Wéb: A Píg's Tálé''''' ís the most stupid movie on the face of the earth. In this movie which rips off [[Charlotte's Web]] a pampered pig named Walt eats his mom's pie and says the aliens did it then breaks her pot and says the ghost did it then he says he did his homework but it ate the dog when he really didn't even do it. Then a snake comes and tells him to go to hollywood and be a star when he just wants bacon. So they tried to give it a moral but it was really just a money-making scheme.
 
'''Rapunzel''' është një [[film i animuar]] [[ShBA|amerikan]] që do të shfaqët më [[19 qershor]] {{F|2009}}, do të [[Producent filmi|prodhohet]] nga [[Walt Disney Feature Animation]] dhe [[Walt Disney Pictures]] dhe do të shpërndahet nga [[Buena Vista Pictures]] në [[Shtetet e Bashkuara]]. Filmi do të bëhët sipas [[përallë]]s [[Rapunzel]]. Filmi u njoftua së pari me titullin '''Rapunzel Unbraided''' dhe përmbajtja luajti në kohën e tanishme, por pastaj u marrë apet versioni i vjetër.
[[de:Mockbuster]]
 
[[en:Mockbuster]]
== Lidhje të jashtme ==
[[fr:Mockbuster]]
* {{imdb titull|id=0398286|titulli=Rapunzel}}
[[it:Mockbuster]]
 
[[ro:Mockbuster]]
{{film-cung}}
[[ru:Мокбастер]]
 
[[Kategoria:Filma]]
[[Kategoria:Filma të animuar]]
[[Kategoria:Filma amerikanë]]
[[Kategoria:Filma 2009]]
 
[[ar:رابونزل (فيلم)]]
[[bg:Рапунцел и разбойникът]]
[[ca:Tangled]]
[[cs:Na vlásku]]
[[de:Rapunzel – Neu verföhnt]]
[[el:Μαλλιά Κουβάρια]]
[[en:MockbusterTangled]]
[[es:Enredados]]
[[fa:ژولیده]]
[[fi:Kaksin karkuteillä – hiuksia nostattava seikkailu]]
[[fo:Tangled]]
[[fr:Raiponce (film, 2010)]]
[[he:פלונטר (סרט)]]
[[hu:Aranyhaj és a nagy gubanc]]
[[id:Tangled]]
[[it:Rapunzel - L'intreccio della torre]]
[[ja:塔の上のラプンツェル]]
[[ka:ჩახლართული (ფილმი)]]
[[ko:라푼젤 (2010년 영화)]]
[[ml:ടാങ്കിൾഡ്]]
[[ms:Tangled]]
[[nl:Rapunzel (film)]]
[[no:To på rømmen]]
[[pl:Zaplątani]]
[[pt:Tangled]]
[[qu:Tangled]]
[[ru:Рапунцель: Запутанная история]]
[[sv:Trassel (film)]]
[[uk:Заплутана історія]]
[[vi:Tóc rối (phim 2010)]]
[[zh:魔髮奇緣]]
13

edits