Dallime mes rishikimeve të "16 Maj"

95 bytes added ,  10 vjet më parë
v (r2.7.1) (roboti shtoj: new:मे १६)
* [[1905]] - [[Henry Fonda]], aktor amerikan
* [[1931]] - [[Peter Levi]], [[Shkencëtari|shkencëtarë]] dhe shkrimtar britanez
* [[1951]] - [[Claudio Baglioni]], këngëtar italian
* [[1953]] - [[Pierce Brosnan]], aktor irlandez
* [[1970]] - [[Gabriela Sabatini]], enisere argjentinase
* [[1974]] - [[Laura Pausini]], këgëtae italiane
* [[1977]] - [[Emiliana Torrini]], këngëtare islandeze
* [[1986]] - Megan Fox, aktore amerikane
 
== Vdekje ==
Anonymous user