Ndryshimi mes inspektimeve të "Centralet bërthamore"

ska përmbledhje të redaktimeve
 
 
[[skedaSkeda:pressure(1)Pressure.pnggif|thumb|centerright|Centralet bërthamor me reaktor me ujë në shtypje të lartë.<ref>http://www.solcomhouse.com/nuclearpowerplants.htm</ref>]]
 
Ky reaktor në figurë paraqet centralin bërthamor me reaktor me ujë në shtypje të lartë. Ky reaktor ka dy unaza të ujit: unaza primare (radioaktive) e ujit dhe unaza sekondare (avull) e ujit.
83

edits