Dallime mes rishikimeve të "Dendësia"

21 bytes added ,  11 vjet më parë
v
roboti shtoj: an:Densidat; cosmetic changes
v (r2.5.1) (roboti shtoj: ia:Densitate)
v (roboti shtoj: an:Densidat; cosmetic changes)
Formula për dendësi është ''dendësia=masa/vëllimi'' ose ''d=m/V''. Nga kjo formulë rrjedh dhe njësia për dendësinë ''kg/m<sup>3</sup>''.
 
== Shiko dhe kete ==
[[Dendësia e popullsisë]]
 
{{cung}}
 
[[category:fizikë]]
[[Kategoria:Fizikë]]
[[categoryKategoria:njësiNjësi matëse]]
 
[[af:Digtheid]]
[[als:Dichte]]
[[an:Densidat]]
[[ar:كثافة]]
[[ast:Densidá (física)]]