Dallime mes rishikimeve të "Dekorata "Pishtar i demokracisë""

v
ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
vNo edit summary
 
vNo edit summary
'''Medalja "Pishtar i Demokracisë"''' është një [[dekoratdekorata nderi]] e [[Shqipëria|Republikës së Shqipërisë]] që u jepet qytetarëve shqiptarë dhe të huaj për shërbime të shquara e sakrifica të kryera për kombin shqiptar dhe demokracinë. Dekorata jepet me drekretdekret nga [[Presidenti i Shqipërisë]]. Ky urdhër është i artë.
 
 
Deri më tani me Medaljen "Pishtar i Demokracisë" nga Presidenti janë dekoruar: