Dallime mes rishikimeve të "Ratko Mlladiq"

327 bytes added ,  10 vjet më parë
v (r2.7.1) (roboti shtoj: th:รัตโก มลาดิช)
 
Ratko Mladiqi ishte Komandat i forcave Serbe në Lufën e [[Bosnja dhe Hercegovina|Bosnjës]] a është i akuzuar për krime Lufte nga Gjykata e Lartë e [[Hagë]]s. Këtë e Ka bërë të ditur vet President i Sërbisë [[Boris Tadiqi|Boris Tadiq]].
 
Serbia pas 7 ditve do ta transefroj Ratko Madiqin ne [[Gjykanten]] e [[Hagës]] për tu gjykar pe Krimet në Luftën e [[Bonjës]] Gjat viteve 1992-1995 ku [[Ratko Mladiq]] akuzohe per Gjenocid ne [[Bonje dhe Hecegovin]] ku kishte kryer disa Masakra po me e njohura ësht ajo e Sebrenicës Ku u masakruan 8.000 Djem Musliman.
 
[[Category:Serbë]]
434

edits