Ndryshimi mes inspektimeve të "Kanceri"

3 bytes removed ,  9 vjet më parë
v
U kthye versioni 957457 i bërë nga 95.107.161.165 (diskutimet)
v (U kthye versioni 957457 i bërë nga 95.107.161.165 (diskutimet))
Karcinomat:jane kancere qe rrjedhin nga indet epiteliale dhe qe perfshijne kancerin e lekures,gjendrave,gjinjeve dhe shume organeve te mbrendshme.Perfshijne reth 80-90% te numrit te pergjithshem te kancerave.
Sarkomat:jane tumore te indit lidhor.
Leucemia:eshte kancer i tipit qe karakterizohet me rritje shume te shpejt te numrit te leukociteve(rruzat e bardha te gjakut).fuk