Ndryshimi mes inspektimeve të "The Notorious B.I.G."

v
v (Faqe e re: '''Christopher George Latore Wallace''' (21 maj 1972 - 9 Mars 1997) ishte një rapper amerikan. Ai ishte i njohur gjerësisht si '''biggie SmaLLs''' (pas një karakter në film 1975 Let's...)
 
Më 9 mars 1997, në rreth 12:30, Wallace la me shoqëruesit e tij në dy Suburbans GMC për t'u kthyer në hotelin e tij, pasi Departamenti i zjarrit të mbyllura të partisë në fillim për shkak të mbipopullimit. [34] Wallace udhëtoi në vendin e pasagjerit përpara së bashku me bashkëpunëtorët e tij, Damion "D-Roc" Butler, Junior Mafia pushojë anëtar Lil 'dhe shofer, Gregori "G-Money" Young. Combs udhëtuar në automjet tjetër me tre truproje. Të dy kamionë u vjen nga një xhaketë sportive Chevrolet mbante drejtor Bad Boy's e sigurisë.
 
Nga 12:45, rrugët ishin mbushur me njerëz duke e lënë ngjarjen. Kamion Wallace u ndal në një dritë e kuqe 50 jard (46 m), nga muzeu. Një zi Chevrolet Impala SS tërhequr së bashku me kamion Wallace. Shoferi i Impala, një mashkull African American veshur me një kostum blu dhe kravatë hark, i mbështjellë poshtë dritares së tij, nxori një pistoletë 9 mm blu prej çeliku dhe qëlloi në Suburban GMC;. katër plumba goditi Wallace në gjoks [9] Rrethim Wallace shpunë atë e quan në Cedars-Sinai Medical Center, por ai u deklarua e vdekur në oren 01:15.
434

edits