Ndryshimi mes inspektimeve të "Ushtria Çlirimtare e Kosovës"

v
ska përmbledhje të redaktimeve
v
v
{{fjala|'''Ushtria Çlirimtare e Kosovës'''|UÇK}}
{| class="wikitable"
|-
! Ushtria Çlirmtrare e Kosovës (UÇK)
|-
| [[File:UCK KLA.png]]
|-
| Lidert
:[[Adem Jashari]] i vdekur 1955-1998
:[[Hashim Thaqi]]
:[[Agim Çeku]]
:[[Ramush Haradinaj]]
:[[Jakup Krasniqi]]
:[[Fatmir Lima]]
:[[Sami Lushtaku]]
:[[Agim Ramadani]] i vdekur 1963-1999
 
|-
|Aleatet [[Shqiperia]] dhe [[NATO]]
|-
|Armiqet [[Jogoslavia]] me konkretisht [[Serbia]]
|-
|Pasardhesit Trupat e Mbrojtjes së Kosovës (TMK)
|-
|Vendi Luftes [[Kosova]]
|-
|Betjat
:[[Betja e Junikut]]
:[[Betja e Prekazit]]
:[[Betja e Ballaqevcit]]
:[[Betja e Glloqanit]]
:[[Betja e Koshares]]
|-
|Vitet Aktive 1997-2000
|-
|
|-
| Shembull
|-
| Shembull
|}
[[Image:Uck_kla_logo.gif|200px|thumb|[[Shenja dalluese]] e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.]]
[[Figura:Hamez and Adem Jashari.jpg|200px|thumb|Foto e njohur nga heronjt [[Adem Jashari|Adem]] dhe [[Hamz Jashari]].]]
434

edits