Dallime mes rishikimeve të "Juri Gagarini"

36 bytes added ,  10 vjet më parë
v
ska përmbledhje të redaktimeve
No edit summary
vNo edit summary
[[File:Gagarin in Sweden.jpg|thumb|350px]]
'''Yuri Gagarin''' në shqip '''Juri Gagarin''' (lindur 9 mars 1934 dhe vdiq 27 mars 1968) ishte nje oficer i forcave ajrore sovjetike. Gagarin u bë njeriu i parë në botë i cili udhëtoi në hapësirë dhe bëri një orbitë rreth Tokës më 12 prill 1961.Vdiq gjate kolaudimit te nje avioni.
 
 
37

edits