Ndryshimi mes inspektimeve të "Y"

16 bytes added ,  9 vjet më parë
v
roboti shtoj: br:Y; cosmetic changes
v (r2.7.1) (roboti largoj: ksh:Y (Watt ėßß datt?))
v (roboti shtoj: br:Y; cosmetic changes)
{{Kthjellim}}
== Shkronja '''Y''' ==
 
{{ABC-ja}}
 
== Shih dhe ==
* Në [[shqip|gjuhën shqipe]] është shkronja e [[34|tridhjetekatërt]] e [[alfabeti]]t, me të shënohet [[gërma]] '''Y''' e madhe e dorës.
*
*
<!-- kategorizim dhe ndëruiki-->
 
[[CategoryKategoria:Alfabete]]
[[CategoryKategoria:Shkronja|!]]
 
[[br:Y]]
[[de:Y (Begriffsklärung)]]
[[en:Y (disambiguation)]]